Solná jeskyně

V naší solné jeskyni se setkáte s celou řadou minerálů a stopových prvků , které příznivě působí na zdraví, obranyschopnost a správné duševní rozpoložení návštěvníků jeskyně. Bylo prokázáno , že mimo pro člověka důležité záporné ionizace je vzduch v solné jeskyni nasycen sloučeninami jódu, brómu, draslíku, hořčíku, vápníku, železa, selenu a dalšími, které jsou nepostradatelnými složkami pro správnou činnost lidského organismu. Tyto prvky se v jeskyních uvolňují mnohem intenzivněji než ve volné přírodě a podle odborníků 45 minutový pobyt odpovídá až třídennímu pobytu u moře. Již po několika návštěvách dochází ke zlepšení zdravotního stavu.

Jód vyrovnává hladinu jodu v organismu, zabezpečuje normální funkci štítné žlázy, která má nezbytný význam při látkovém metabolismu. Kontroluje psychický a fyzický rozvoj. Reguluje cirkulaci krve a posiluje svalstvo.

Hořčík působí proti astmatu, odbourává stavy po dlouhodobém vyčerpání, chrání před srdečními chorobami, zpomaluje stárnutí a regeneruje organizmus.

Brom blahodárně působí na nervový systém a snižuje krevní tlak, pomáhá hojit kožní nemoci včetně lupénky.

Selen zpomaluje stárnutí kůže, působí proti vzniku zhoubných nádorů a napomáhá překonat virová onemocnění.

Vápník má protialergické účinky, posiluje obranyschopnost organismu, zpevňuje kosti, zvyšuje srážlivost krve a snižuje krevní tlak.

Draslík snižuje krevní tlak, předchází srdečním chorobám, prokrvuje kůži, pomáhá vylučovat toxické látky z těla.

Zinek působí jako prevence proti akné, podporuje obnovu buněk.

Sodík napomáhá při látkové výměně např. reguluje příjem cukru a aminokyselin.

Solná jeskyně pomáhá léčit:

Horní a dolní cesty dýchací – astma bronchiale, onemocnění plic, záněty dutin, chronické bronchitidy, respirační alergie u dětí i dospělých (terapie podporuje činnost řasinkového epitelu dýchacích cest, pomáhá rozpouštět hleny, ulehčuje vykašlávání)

Kožní onemocnění – kožní alergie, lupénka, dermatitidy u dospělých i dětí (mikrofilm soli usazený na kůži zvyšuje její prokrvení, hydrataci a zvláčňuje ji, tím se obnovuje její přirozená pružnost, odolnost a obranyschopnost)

Srdečně-cévní onemocnění – vysoký krevní tlak, ischemická choroba srdeční včetně stavu po infarktu myokardu, periferní oběhové poruchy a poruchy krevního oběhu

Snížená funkce štítné žlázy – hypothyreóza

Zažívací problémy – vředová choroba žaludku a dvanácterníku, Crohnova choroba, nespecifický zápal tlustého střeva

Poruchy imunity u dětí i dospělých

Poruchy nervového systému – neuróza, deprese, stres, stavy vyčerpání, přepracovanosti, chronický únavový syndrom

Posiluje obranyschopnost organizmu

Minerální látky obsažené v solích Mrtvého moře velmi příznivě ovlivňují činnost a zdraví lidského organizmu (zejména pleti a pokožky) a při pravidelných návštěvách solné jeskyně pleť a pokožku vyčistí, zjemní, upraví pevnost, pružnost a vlhkost a zejména zlepší prokrvování. Kromě důkladného vyčištění působí i hojivě a podporuje schopnost pokožky vylučovat toxiny.

Léčebné kúry tedy s plnou zodpovědností doporučují přední odborníci z řad pneumologů, alergologů, pediatrů, kožních a jiných lékařů.