Oxygenoterapie

Rozhodli jsme se pro naše zákazníky rozšířit nabídku služeb o oxygenoterapii, kterou nabízejí především lázeňská centra a to jak pro pacienty se zdravotními obtížemi tak pro zdravé osoby.

Kdy podstoupit oxygenoterapii ?

PŘI ONEMOCNĚNÍ PLIC A PRŮDUŠEK
– u srdečních onemocnění
– při bolestech hlavy, nechutenství, zvýšené únavě, poruchách spánku
– při psychických problémech a depresích
– potíže v klimaktériu

OXYGENOTERAPIE JE DÁLE VHODNÁ V PŘÍPADECH, KDY
– jste kuřák
– vykonáváte náročnou profesi zatěžující mozkovou činnost
– potřebujete regeneraci po tréninku nebo jiné namáhavé činnosti

ČEHO PO ABSOLVOVÁNÍ KYSLÍKOVÉ TERAPIE DOSÁHNEME?
– posílíme obranyschopnost organismu proti infekcím, cévním a nádorovým onemocněním
– ochráníme se před migrénou a stresy
– terapie příznivě ovlivní náš organismus při vysokém krevním tlaku, cukrovce, bércových vředech, srdeční arytmii, po infarktu a dalších onemocněních
– posílíme jí organismus před operacemi a je vhodná i na pooperační doléčení

A POKUD JSME ZDRAVÍ?
– zvýšíme tělesnou výkonnost při sportování
– snížíme dopad špatných ekologických podmínek
– zlepšíme energetický stav organismu
– posílíme imunitní systém
– zmobilizujeme rezervy tělesné a duševní výkonnosti
– kyslíková terapie oddaluje projevy stárnutí včetně snížené sexuální výkonnosti

OXYGENOTERAPIE SE NEDOPORUČUJE:
– při epilepsii
– zvýšení činnosti štítné žlázy
– po transplantaci orgánů

JAK ČASTO OXYGENOTERAPII ABSOLVOVAT, ABY CÍTIL NĚJAKÝ EFEKT?
Je to velmi individuální, některý organismus reaguje velmi dobře třeba jen na jednu kúru týdně (stačí 30-45 minut), někdo, kdo má dlouhodobé vasospastické bolesti hlavy, bere kúru denně. Pánové starších ročníků a zejména kuřáci tyto kúry ocení i jinak, ale to spíš patří na jiné stránky.

Metoda oxygenoterapie se používá v lékařství i běžném životě již několik let. Je známo, že pokud je kyslík vdechován v koncentraci vyšší než je přítomen ve vzduchu, stoupá po tuto dobu i koncentrace kyslíku v krevní plazmě. Zvýšení parciálního tlaku kyslíku v krvi vede ke zvýšení průtoku krve kapilárním řečištěm, a tak i k lepší dodávce kyslíku tkáním. Některé problémy jako poruchy paměti, snížení výkonu, zpomalené reakce, kvalita zraku a sluchu, stejně jako migrény nebo předčasné stárnutí, jsou často dávány do souvislosti s nedostatečným prokrvením organismu. Zvýšení dodávky kyslíku tkáním, zlepšuje účinek obranných mechanismů a urychluje růst a regeneraci.

K ČEMU OXYGENOTERAPIE?
Oxygenoterapií se zlepší prevence některých onemocnění, podpoří se hojení, zvýší se psychická a fyzická kapacita, zkvalitní se mikrocirkulace a v neposlední řadě se celkově zlepší stav pleti. Kyslík je pohonná látka v životě. Protože kyslík se nedá v organismu skladovat, musíme zajistit jeho pravidelný přísun. To je zajištěno dýcháním. V plicích se kyslík dostává do krve a pomocí oběhového aparátu do orgánů celého těla. V kapilárách se kyslík přesouvá do buněk, kde dochází k procesům vyrábějícím energii. Pokud je v těle nedostatek kyslíku, je v těle i nedostatek energie. Intenzivní přísun kyslíku můžeme dodat kapilárám i aplikací vysoce koncentrovaného kyslíku přímo na pleť. Děje se to pomocí speciálních aplikátorů.

Při oxygenoterapii čili vdechování zvlhčeného kyslíku je doporučená frekvence podávání minimálně 5x – 10x. Terapie navozuje pocity celkového zklidnění, zlepšení dechu a ústupu únavy. Význam inhalace koncentrovaného kyslíku spočívá ve zpomalení procesu tělesného a duševního stárnutí, působí příznivě na psychiku, posiluje imunitní systém při infekcích a oslabení organismu, zlepšuje energetický stav organismu, snižuje nepříznivé dopady špatných ekologických podmínek na zdraví.

Je indikován při léčbě onemocnění srdce a oběhového systému, při diabetických komplikacích, a pod. Vhodné při onemocnění dýchacích cest, ke zlepšení prokrvení a proti únavě ..

Kyslíková terapie je léčbou komplexní. Nepůsobí pouze na nemocný orgán, ale na celý organismus. Tato terapie není riziková a je univerzálně použitelná.

KDY VYUŽÍT OXYGENOTERAPII?
Doporučujeme při astmatu, bronchitidě, angíně pectoris, ischémii. Zlepšuje fyzickou a psychickou kondici, výkonnost svalů i mozku, pomáhá překonat vyčerpanost, zvýšení imunity vůči virózám a zlepšuje paměť.

Každá buňka v lidském těle spotřebovává energii, aby mohla optimálně plnit svou funkci. Nedostatek kyslíku a tím i energie je příčinou mnoha chorobných stavů a vede ke vzniku zdravotních problémů a onemocnění.

ÚČINKY OXYGENOTERAPIE
• Příznivě zlepšit energetický potenciál organismu
• Zvýšit fyzickou a psychickou výkonnost
• Urychlit regeneraci sil po prodělání choroby
• Příznivě ovlivnit léčbu onemocnění centrální nervové soustavy, kardiovaskulárního systému, onemocnění trávicí soustavy, urologických, gynekologických a onkologických onemocnění, onemocnění pohybového aparátu
• Preventivně působit proti nádorovým onemocněním
• Zmírnit nežádoucí účinky farmakoterapie
• Zvýšit kondici před velkou plánovanou operací, sportovním výkonem nebo psychickým vypětím
• Zpomalit proces stárnutí, zbavit se vrásek a celulitidy

Pokud zvýšíte obsah kyslíku ve vdechovaném vzduchu zvětšujeme kvalitu svého života, zvyšujete fyzickou i mozkovou aktivitu, zpomaluje stárnutí čili si prodlužujete život.