Masáže

Sportovní a rekondiční masáž

záda, šíje 45min. 280,-Kč

záda, šije, dolní končetiny, horní končetiny 90min 600,-Kč

Sportovní a rekondiční masáže spadají do kategorie klasických masáží, které se zaměřují především na masírování svalů nejvíce zatěžovaných partií těla, jako jsou záda a svaly nohou, ale samozřejmě se věnují i celému tělu. Klasickými technikami jsou hnětení a tření cílových oblastí nejčastěji pomocí masážních olejů. Obě masáže se vzájemně dokonale doplňují. Zatímco rekondiční masáž je v podstatě masáží relaxační a slouží především k osvěžení unaveného organismu, sportovní znamená aktivní přípravu organismu na fyzický výkon či podporu v případě nedostatku tělesného pohybu. Sportovní masáž se používá také přímo před startem sportovce při závodech pro prohřátí a prokrvení svalů. Bývá mnohem intenzivnější než klasické masáže, aby stimulace organismu byla opravdu účinná. Podle potřeby tedy zklidňují či naopak stimulují. Zásadní význam sportovní a rekondiční masáže spočívá hlavně v prevenci, která nabývá u moderního člověka obklopeného špatnými životními podmínkami na důležitosti.

Sportovní a rekondiční masáže nabízejí kromě udržení tělesné kondice také zlepšení celkového vzhledu a účinný boj proti fyzické i psychické únavě. Aktivně se také podílejí na regeneraci pohybového aparátu po úrazech, onemocněních či jen velké fyzické námaze. Výrazný je jejich vliv na psychiku člověka, kterou zbavují nahromaděného napětí a důsledků stresu.

· napomáhají regeneraci svalstva a tkání

· zvyšují prokrvení kůže a odstranění odumřelých částí

· podporují lymfatický a cévní systém systému v odplavování toxinů

· mírní bolesti pohybového aparátu a zlepšují jeho výkonnost

· zbavují pocitů ztuhlosti

Sportovní a rekondiční masáže nejsou příliš vhodné pro těhotné ženy, kvůli jejich intenzitě. Dále pak pro pacienty s nádorovým onemocněním či zápaly a infekcemi. Jinak lze tyto masáže brát jako ideální doplněk k pravidelnému tělesnému cvičení a aktivitě.

Aromamasáž

Aromamasáž 60 min. 350,-Kč

Aromamasáž spojuje samotnou techniku masáže s léčebným účinkem éterických olejů. To jsou látky, které se získávají z aromatických, siličnatých rostlin. Před každou jednotlivou masáží daného klienta se vybírá podle účinku na tělo i psychiku jeden nebo i více éterických olejů a vmíchají se do nosného neutrálního masážního oleje (mandlový, sójový, vinné hrozny ad.).

Můžeme namíchat směs na uklidnění či povzbuzení psychiky, uvolnění svalového napětí, fixaci po nápravě svalových dysbalancí atd.

Masáž je vedena celkově jemně tak, aby se klient hluboce uvolnil, a tím nastartoval samoléčebné procesy v těle. Potom nastává fáze mírného tlaku na akupresurní body, oblasti zatuhlých svalů, vápenatých usazenin atp. a následně opět uvolnění pro co největší relaxaci klienta.

Baňkování

Baňkování 30 min. 250,-Kč

Baňkování (někdy také vakuterapie) je vhodná doplňková metoda klasických masáží. Baňkování je metoda stará několik tisíc let, pochází zřejmě ze staré Číny.

Baňkování dokáže odstranit bolesti páteře a pohybového aparátu a také příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů.

Baňkování spočívá v přikládání skleněných nádobek na pokožku. Vzduch v baňce se před aplikací zahřeje a vytvoří se v něm podtlak. Baňka se pak přisaje na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Pokožka se prudce prokrví a zčervená. Tato metoda je však naprosto bezbolestivá, pociťujete pouze lehké pnutí, jakoby táhnutí kůže.

Baňky se většinou přikládají na dobu 20 minut. Zejména po první aplikaci je možné, že na těle zůstanou v místech, kde byly baňky přiloženy, „modřiny“ – ty však nejsou nebezpečné a během několika dní se samy ztratí.

Nejčastěji se setkáme s přikládáním baněk na záda – na ně se většinou aplikuje 8 – 12 baněk ve dvou souvislých řadách okolo páteře. Baňkovat však lze i podbřišek, loket, kyčelní klouby, kolena nebo chodidla a kotníky.

Při baňkování se organismus prohřeje a uvolní. Urychlí se krevní oběh a tělo bude rychleji vylučovat škodliviny. Baňkování je jedna z mála masážních metod, která je doporučena i při nemoci. Při zvýšené teplotě se baňky mohou např. přikládat na plíce a průdušky a tím dochází ke zlepšení dýchání.

Účinky:
odstraňuje blokády a ztuhlé svaly
detoxikuje organismus
příznivě působí na lymfatický systém
příznivě ovlivňuje problémy se zažíváním
odstraňuje problémy s močovým měchýřem
přináší úlevu při astmatu, zánětech průdušek, kašli
působí proti otokům a bolestem nohou
Baňkování není vhodné, pokud trpíte:
trombózami
křečovými žilami
gangrénami
máte otevřené rány nebo hnisavé infekce
Hot stones – masáž horkými lávovými kameny

záda 30 min. 300,-Kč

celková masáž 60 min. 600,-Kč

Účinky masáže:
Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém
Hluboce relaxuje a harmonizuje
Postupně prohřívá celé tělo
Pomáhá detoxikaci organismu
Vyrovnává energii v těle

Kontraindikace:
Otevřené rány a modřiny
Hypersensitivita na teplo
Vysoký krevní tlak
Nedávné operace
Křečové žíly
Infekční onemocnění
Kožní infekce
Sluneční popáleniny
Záněty
Těhotenství (možná masáž nohou, rukou, šíje-nižší teploty)

Indická masáž hlavy

40 min. 290,-Kč

Indická masáž hlavy „Champi“ je ve své domovské zemi součástí každodenního života. Jedná se o masáž zklidňující, relaxační. Velmi účinně působí proti stresu, s kterým se dnes neustále setkáváme. Pokud je aplikována pravidelně, tak dokáže omezit nebo i odstranit výskyt migrén.

Před masáží hlavy se provede uvolnění ramen, šíje, paží a krku. Indická masáž hlavy se provádí v sedě, klient je při ní oblečen. Praktikuje se na těch částech hlavy, která jsou energetickými centry.

Příznivé účinky:
zklidňující, relaxační
odstraňuje migrény
odstraňuje stres, nespavost, únavu
odstraňuje hukot v uších
podporuje růst vlasů
zvyšuje koncentraci

Ušní svíce

Aplikace ušních svící 2x 15 minut 260,-Kč

Ušní svíce jsou podpůrnou terapií, která dokáže pomoci při onemocněních jako jsou infekce dýchacích cest a uší, nemoci horních cest dýchacích, pocitech tlaku, hučení a pískání v uších a dalších. Aplikaci ušních svící nabízejí často maséři jako doprovodnou činnost.

Ušní svíce je uprostřed dutá, nemá na rozdíl od klasické svíce knot a její vnitřní část je z přírodní tkaniny. Na vrchu je tenká vrstva včelího vosku.

Klient si při terapii lehne na bok, svíce se mu přiloží nehořící stranou k uchu a pomalým šroubovitým pohybem se pak vloží kolmo do ucha. Po celou dobu terapie je svíce u ucha přidržována. Na principu komínového efektu se pak z ucha do svíce vytahují usazeniny a ucho se čistí. Svíce se nechá dohořet přibližně do 2/3 – to trvá přibližně 10 minut pro každé ucho. Poté se okraje zvukovodu opatrně vyčistí a namasírují. Během terapie je slyšet zvuk, který připomíná praskání ohně v krbu.

Kdy je vhodné použít ušní svíci:

nemoci dutin, dýchacích cest a uší
pocit tlaku v uších, pískání, hučení v uších
psychická přepracovanost, nespavost, stres, deprese
bolesti v krku, prevence proti nachlazení
pročištění dutin, uší
pro zvýšení imunity
Kdy není možné ušní svící použít:

u dětí do 6 let věku
při alergii na některou z použitých látek
akutní zánět středního ucha
perforace ušního bubínku
zvýšená teplota

Ceník:

Sportovní a rekondiční masáž:

záda, šíje 45min. 280,-Kč

záda, šije, dolní končetiny, horní končetiny 90min 600,-Kč

Aromamasáž:

60 min. 350,-Kč

Baňkování :

30 min. 250,-Kč

Hot stones – masáž horkými lávovými kameny

záda 30 min. 300,-Kč

celková masáž 60 min. 600,-Kč

Indická masáž hlavy:

40 min. 290,-Kč

Ušní svíce:

2x 15 minut 260,-Kč